“BYPASS” Açık Çağrı ve Arkitera Sehayat Bursu 2013 İptal Edildi

Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından üçüncü kez verilmesi planlanan Arkitera Seyahat Bursu 2013 ve ARKIMEET 2013’ün teması “BYPASS”ın irdelenmesinin beklendiği Açık Çağrı’nın iptal edilmesine karar verildi.

Gezi Parkı olayları sonrasında gündemin parka ve protestolara yoğunlaşması nedeniyle tüm projelerde olduğu gibi ARKIMEET 2013’te de bir duraksama dönemine girildi. Her ne kadar nitelikli başvurular alınmış olsa da geçen senelere göre başvuruların sayısında büyük bir düşüş oldu. Başvuruların pek çoğu kendi içinde nitelikli bulundu ancak tüm başvurular bir bütün olarak incelendiğinde çeşitliliğin zayıf olduğu görüldü. Tüm bu sebeplerden ötürü bu sene Arkitera Seyahat Bursu’nun verilmemesi kararlaştırıldı.

ARKIMEET 2013’ün teması “BYPASS” olarak belirlendikten sonra temanın derinleştirilmesi amacıyla bir Açık Çağrı yapıldı. Ancak Arkitera Seyahat Bursu’yla benzer şekilde Açıkı Çağrı için de beklendiği ölçüde başvuru alınmadı. Sonuç olarak Açık Çağrı’da gelen başvuruların en azından şu anda rafa kaldırılmasının uygun olduğu düşünüldü.

Arkitera Seyahat Bursu 2013 ve “BYPASS” Açık Çağrı başvuru sahiplerinin tümüne çok teşekkür ediyoruz. Gerekçilerini ifade etmeye çalıştığımız bu kararı anlayışla karşılayacaklarını umuyoruz.

ARKIMEET 2013 Ekibi

Reklamlar
Yorum bırakın

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: